Veletrhy středních a vysokých škol 2018 / 2019

Kateřina Málková, zakladatelka Smart Course
kariérový konzultant a trenér
aktualizováno: 16. září 2018
Připravila jsem pro vás přehled nejvýznamnějších veletrhů středních a vysokých škol v České republice, ale také v dalších zemích Evropy, které proběhnou do konce tohoto roku nebo začátkem příštího. Navštívit veletrhy středních nebo vysokých škol je užitečné v jakékoli fázi rozhodovacího procesu. Přehlídka stovek škol na jednom místě ušetří čas a poskytne přehled o školách toho úrovně vzdělání, o který se zajímáte. Z veletrhu odnesete informace o konkrétních školách, o dnech otevřených dveří, o průběhu přijímacího řízení, zkrátka o všem, co vás bude zajímat. Rozhodnout se ovšem potřebujete na základě vašich představ o budoucím uplatnění.

Veletrhy středních škol 2018

Veletrh odborného vzdělávání v rámci 60. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně
1.-5.10. 2018
BVV Brno
Využijte příležitosti navštívit stánky firem a vyptat se na podrobnosti praktického uplatnění v technických oborech, o perspektivách konkrétních profesí, které vás zajímají. Na veletrhu bude představeno 21 škol technického zaměření. Obory strojírenské, elektrotechnické, automobilový průmysl. V rámci MSV bude představeno téma Průmyslu 4.0.
Oficiální stránky MSV
EDUCA MYJOB LIBEREC 2018, největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v Severních Čechách
11. - 13. 10. 2018
Jeronýmova 570/22, 460 07 Liberec 7
Spojuje oblasti vzdělávání a pracovních příležitostí na jednom místě s cílem nabídnout komplexní zajištění potřeb každého návštěvníka. Základním rámcem veletrhu je posloupnost sekundárního, potažmo terciárního vzdělávání s návazností na získání profesního uplatnění a začlenění do pracovního procesu.
Více informací na stránkách veletrhu
XXII. Veletrh středních škol v Břeclavi
16. - 17. 10. 2018
Dům školství, 17. listopadu 1a, Břeclav
Akci pořádá Středisko služeb školám. Ve dnech 4. 10. 2018 podobná akce proběhne v Hodoníně.
Přehlídka středních škol Scholaris Olomouc 2018
21. – 22. 11. 2018
SŠ polytechnická Olomouc, Rooseveltova 79
Scholaris je přehlídka středních škol, která se každoročně koná ve všech okresech Olomouckého kraje. Jejím cílem je poskytnout žákům základních škol a jejich rodičům informace o středních školách, učilištích a o situaci na trhu práce v Olomouckém kraji.
Další informace najdete zde
Veletrh Vzdělání a řemeslo, 24. ročník
7. - 9. 11. 2018
Výstaviště České Budějovice
24. ročník dnes již kultovní výstavy Vzdělání a řemeslo přinese opět na jedno místo praktickou prezentaci středních škol, ukázky odborného výcviku a celostátní soutěže napříč obory.
Další informace najdete zde
Schola Pragensis 2018, Praha
22. – 24. 11. 2018
Kongresové centrum Praha
Výstava SCHOLA PRAGENSIS je určena zejména žákům devátých tříd, jejich rodičům a ostatním zájemcům o studium na středních školách všech typů. Školy zřizované hlavním městem Prahou i jinými subjekty zde prezentují nejen svá zařízení, ale i výsledky své práce, a to jak v oblasti pedagogické, tak i v oblastech zájmových činností. Potencionální zájemci o studia na vybrané škole se mohou v reálu přesvědčit, co daná škola nabízí, a mají i možnost porovnání s jinými školami. Široká veřejnost zde získává obraz o studijních nabídkách v kraji, tj. hlavním městě Praze.
Podrobnější informace získáte na webu akce
XXIV. Veletrh středních škol a dalšího vzdělávání 2018
23. - 24. 11. 2018
areál výstaviště Brno, pavilon G1
Ve dnech 23. – 24. 11. 2018 se v pavilonu G1 v areálu Veletrhy Brno, a. s. uskuteční další ročník veletrhu středních a vyšších odborných škol, který bude opět organizačně zajišťovat Střední škola polytechnická Brno, Jílová, příspěvková organizace. Veletrh je určen pro žáky posledních ročníků základních škol, kterým má pomoci při rozhodování a výběru zaměření dalšího studia v rámci zvoleného povolání. Předešlého ročníků se zúčastnilo 97 středních škol a dalších vzdělávacích organizací.
Akci pořádá Střední škola polytechnická Brno
FESTIVAL VZDĚLÁVÁNÍ 2017, Žďár nad Sázavou
8. 11. 2018 08:00 - 17:00
Dolní 183/30 591 01 Žďár nad Sázavou
Festival vzdělávání je určen především pro žáky osmých a devátých tříd základních škol. Festival je jedinečnou příležitostí pro žáky, kteří se rozhodují o svém budoucím uplatnění a mají zde možnost vidět přehlídku různých vzdělávacích možností.
Další informace sledujte na FB
Veletrh Učeň, středoškolák, vysokoškolák, Ostrava
1. 12. 2018
výstaviště Černá louka, Ostrava
Výstava je určená absolventům základních a středních škol, především žákům devátých tříd, kteří stojí před rozhodnutím o svém budoucím profesním uplatnění.
Obejdete se bez testů
8 způsobů, jak odhalit talenty a předpoklady Vašeho teenagera, i když se zdá, že v ničem nevyniká.
"Obejdete se bez testů"
E-book je pro Vás připraven, stačí jen zadat Vaši e-mailovou adresu a budu ráda i za Vaše jméno :-)

Veletrhy pomaturitního vzdělávání 2018

Veletrh zahraničních vysokých škol - Dream Big 2018
4. 11. 2018 - Praha
3. 11. 2018 - Ostrava
Masarykova Kolej,1 Thákurova,160 41 Praha 6
Harmony Club Hotel,170 28. října, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
Víš, že méně než 1 % všech českých studentů odchází na VŠ do zahraničí?
Studium na VŠ v zahraničí je dostupnější než kdy dřív a finančně si ho může dovolit opravdu každý. Přijď na veletrh Dream Big, potkej se se zástupci zahraničních škol i se studenty, kteří to zvládli před Tebou.
Více informací na stránkách pořadatele
GAUDEAMUS BRNO 2018, XXV. ROČNÍK
23. - 26. 10. 2017
BVV Brno
Využijte příležitosti navštívit stánky firem a vyptat se na podrobnosti praktického uplatnění v technických oborech, o perspektivách konkrétních profesí, které vás zajímají. Na veletrhu bude představeno 21 škol technického zaměření. Obory strojírenské, elektrotechnické, automobilový průmysl. V rámci MSV bude představeno téma Průmyslu 4.0.
Oficiální stránky veletrhu Gaudeamus
nj-google-top-banner-930-x-180-.jpg
Zahraniční veletrhy vzdělání 2018 / 2019
BeSt³ - Career, Education and Professional Training Fair, Austria
17. -19. 10. 2019, Graz, Rakousko - web
21. – 23. 11. 2019, Salzburg, Rakousko - web
BeSt³ je určen všem maturantům, žákům, studentům, rodičům, učitelům, absolventům vysokých škol, odborníkům a zájemcům o další vzdělávání. Na veletrhu jsou představeny univerzity, vysoké školy, univerzity aplikovaných věd, soukromé vzdělávací instituce, jazykové školy a jiné vzdělávací instituce, rovněž jsou zastoupeny společnosti, které se specializují na celoživotní vzdělání nebo vyhledávání pracovního uplatnění.

Education and Carrier /Образование и карьера, Kaliningrad, Rusko
18. -20. 10. 2018
Baltic-Expo, Kaliningrad, Rusko - web
Mezi vystavovateli najdete vzdělávací instituce všech stupňů vzdělání, veřejné a soukromé vzdělávací instituce.
STREDOŠKOLÁK 2018
4. -5. 10. 2018
areál výstaviska Expo Center Trenčín, Slovensko - web
Scholar-Secondary School-Student (Int'l High Schools, Specialised Secondary Schools and Tranining Institutions Fair)
STUDY IN SWEDEN
online portál pro zájemce o vysokoškolské studium ve Švédsku
web
At Scandinavian School Fair, the visitor will experience a wide range of suppliers of goods and services for the education sector. The fair is dynamic and exciting for everyone working in the education sector; including educational, practical and administrative staff. Pedagogic students are also very welcome! In addition to the exhibition, Scandinavian School Fair offers a rich and exciting academic program with interesting seminars and lectures for inspiration and professional input.
STUDIA - největší vzdělávací veletrh pro mládež ve Finsku
27. - 28. 11. 2018
Helsinki Exhibition and Convention Centre, Helsinki, Finsko - web
Studia is Finland's biggest study and career event, which is aimed at upper secondary school and other secondary level students. The extensive range on offer has made the Studia fair a substantial aspect of the school counselling provided to students of upper secondary school age.
Veletrh digitálního vzdělání - LEARNTEC
29. - 21. 01. 2019
Karlsruhe Trade Fair Centre, Německo - web
Looking for digital learning or digital education solutions or want to find out about the latest learning trends? You can find the answers at LEARNTEC, Germany's e-learning fair. More than ever before, e-learning is a firm fixture in integral education concepts.
Veletrh vzdělávání a škol DIDACTA - DIE BILDUNGSMESSE
únor 2021
Hannover Messe, Německo - web
Didacta - the world's biggest education expo and Germany's No. 1 event for the entire education sector - will once again bring together teachers, trainers and representatives from government, business and the research community. Taking place as a veritable education summit every three years, the Hannover edition of didacta showcases all the key developments involving socialization, education and qualification.
The Education Show - Best in Educational Resources and Suppliers
14. - 16. 03. 2019
NEC Birmingham, Velká Británie - web
The Education Show is the recognised education & learning community platform. Offering innovative ideas, resources, and insight to enhance passion for pedagogy. It attracts 10,000 visitors providing a unique opportunity to meet +300 exhibitors at The NEC Birmingham.
XXIII Education Fair Poznan
1. - 3. 03. 2019
Poznań International Fair (MTP), Polsko - web
Education Fair, Exhibition for Technology and Equipment in Education, Books for Children, Young Adults and Parents and Poznan Science and Popular Science Book Fair - in one place!