Veletrhy středních a vysokých škol 2017 - 2018

Katěrina Málková, zakladatelka Smart Course
kariérový kouč a trenér
16. září 2017
Navštívit veletrhy středních nebo vysokých škol je užitečné v jakékoli fázi rozhodovacího procesu. Přehlídka stovek škol na jednom místě ušetří čas a poskytne přehled o školách toho úrovně vzdělání, o který se zajímáte. Z veletrhu odnesete informace o konkrétních školách, o dnech otevřených dveří, o průběhu přijímacího řízení. Přímo na místě můžete položit otázky zástupcům škol (jak pedagogům, tak i studentům) například o oborech, které se na školách vyučují, o uplatnění absolventů, o metodách a průběhu studia, o přípravných kurzech, o ubytování na kolejích, o spokojenosti studentů, zkrátka o všem, co vás bude zajímat. Připravila jsem pro vás přehled nejvýznamnějších veletrhů středních a vysokých škol v České republice, ale také v dalších zemích Evropy, které proběhnou do konce tohoto roku nebo začátkem příštího.
Veletrhy středních škol 2017
Veletrh odborného vzdělávání v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně
9.-13.10. 2017
BVV Brno
Využijte příležitosti navštívit stánky firem a vyptat se na podrobnosti praktického uplatnění v technických oborech, o perspektivách konkrétních profesí, které vás zajímají. Na veletrhu bude představeno 21 škol technického zaměření. Obory strojírenské, elektrotechnické, automobilový průmysl. V rámci MSV bude představeno téma Průmyslu 4.0.
Oficiální stránky MSV
EDUCA MYJOB LIBEREC 2017, největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v Severních Čechách
12. - 14. 10. 2017
Jeronýmova 570/22, 460 07 Liberec 7
Spojuje oblasti vzdělávání a pracovních příležitostí na jednom místě s cílem nabídnout komplexní zajištění potřeb každého návštěvníka. Základním rámcem veletrhu je posloupnost sekundárního, potažmo terciárního vzdělávání s návazností na získání profesního uplatnění a začlenění do pracovního procesu.
Více informací na stránkách veletrhu
XXI. Veletrh středních škol v Břeclavi
17. - 18. 10. 2017
Dům školství, 17. listopadu 1a, Břeclav
Akci pořádá Středisko služeb školám. Ve dnech 4. – 5. 10. 2017 podobná akce proběhne v Hodoníně.
Sledovat akci můžete na Facebooku
Přehlídka středních škol Scholaris Olomouc
22. – 23. 11. 2017
SŠ polytechnická Olomouc, Rooseveltova 79
Scholaris je přehlídka středních škol, která se každoročně koná ve všech okresech Olomouckého kraje. Jejím cílem je poskytnout žákům základních škol a jejich rodičům informace o středních školách, učilištích a o situaci na trhu práce v Olomouckém kraji.
Další informace najdete zde
Veletrh Vzdělání a řemeslo, 23. ročník
22. - 24. 11. 2017
Výstaviště České Budějovice
23. ročník dnes již kultovní výstavy Vzdělání a řemeslo přinese opět na jedno místo praktickou prezentaci středních škol, ukázky odborného výcviku a celostátní soutěže napříč obory.
Další informace najdete zde
Schola Pragensis 2017, Praha
23. – 25. 11. 2017
Kongresové centrum Praha
Výstava SCHOLA PRAGENSIS je určena zejména žákům devátých tříd, jejich rodičům a ostatním zájemcům o studium na středních školách všech typů. Školy zřizované hlavním městem Prahou i jinými subjekty zde prezentují nejen svá zařízení, ale i výsledky své práce, a to jak v oblasti pedagogické, tak i v oblastech zájmových činností. Potencionální zájemci o studia na vybrané škole se mohou v reálu přesvědčit, co daná škola nabízí, a mají i možnost porovnání s jinými školami. Široká veřejnost zde získává obraz o studijních nabídkách v kraji, tj. hlavním městě Praze.
Podrobnější informace získáte na webu akce
XXIII. Veletrh středních škol a dalšího vzdělávání 2017
24. - 25. 11. 2017
areál výstaviště Brno, pavilon G1
Ve dnech 24. – 25. 11. 2017 se v pavilonu G1 v areálu Veletrhy Brno, a. s. uskuteční další ročník veletrhu středních a vyšších odborných škol, který bude opět organizačně zajišťovat Střední škola polytechnická Brno, Jílová, příspěvková organizace. Veletrh je určen pro žáky posledních ročníků základních škol, kterým má pomoci při rozhodování a výběru zaměření dalšího studia v rámci zvoleného povolání. Předešlého ročníků se zúčastnilo 97 středních škol a dalších vzdělávacích organizací.
Akci pořádá Střední škola polytechnická Brno
FESTIVAL VZDĚLÁVÁNÍ 2017, Žďár nad Sázavou
9. 11. 2017 08:00 - 17:00
Dolní 183/30 591 01 Žďár nad Sázavou
Festival vzdělávání je určen především pro žáky osmých a devátých tříd základních škol. Festival je jedinečnou příležitostí pro žáky, kteří se rozhodují o svém budoucím uplatnění a mají zde možnost vidět přehlídku různých vzdělávacích možností.
Další informace sledujte na FB
Veletrh Učeň, středoškolák, vysokoškolák, Ostrava
prosinec 2017
výstaviště Černá louka, Ostrava
Výstava je určená absolventům základních a středních škol, především žákům devátých tříd, kteří stojí před rozhodnutím o svém budoucím profesním uplatnění.
4 kroky k výběru oboru
Přemýšlíte, jak neudělat chybu ve zvoleném oboru?
Která povolání budou aktuální za 5 let? Potřebujete se vyznat v tom, jak přistupovat k výsledkům testů profesní orientace? Stáhněte si náš e-book, který Vám pomůže volbu oboru a školy rozložit po poličkách a mít jistotu ve vlastním výběru.
Registrací ke stažení e-booku nám dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů za účelem poskytnutí dalších informací k produktům a službám nabízeným na těchto stránkách. Zásady ochrany osobních údajů.
Veletrhy pomaturitního vzdělávání 2017
Veletrh zahraničních vysokých škol - Dream Big 2017
28. 10. 2017 - Praha
29. 10. 2017 - Ostrava
Hotel Olšanka,Táboritská 23/1000, 130 00 Praha 3
Víš, že méně než 1 % všech českých studentů odchází na VŠ do zahraničí?
Studium na VŠ v zahraničí je dostupnější než kdy dřív a finančně si ho může dovolit opravdu každý. Přijď na veletrh Dream Big, potkej se se zástupci zahraničních škol i se studenty, kteří to zvládli před Tebou.
Více informací na stránkách pořadatele
GAUDEAMUS BRNO 2017, XXIV. ROČNÍK
31. 10. - 3. 11. 2017
BVV Brno
Využijte příležitosti navštívit stánky firem a vyptat se na podrobnosti praktického uplatnění v technických oborech, o perspektivách konkrétních profesí, které vás zajímají. Na veletrhu bude představeno 21 škol technického zaměření. Obory strojírenské, elektrotechnické, automobilový průmysl. V rámci MSV bude představeno téma Průmyslu 4.0.
Oficiální stránky veletrhu Gaudeamus
VELETRH PRAŽSKÝCH VEŘEJNÝCH VYSOKÝCH ŠKOL
únor 2018
Karolinum Univerzity Karlovy | Ovocný trh 3-5, Praha 1
Veletrh je určen především středoškolákům, kteří se letos či příští rok chystají na přijímací zkoušky na VŠ. Na jednom místě se tak mohou informovat, jaké obory nabízí Univerzita Karlova, Vysoká škola ekonomická v Praze, České vysoké učení technické v Praze, Česká zemědělská univerzita v Praze, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Akademie múzických umění v Praze, Akademie výtvarných umění v Praze nebo Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze. Zájemci o studium mohou navštívit přednášky jednotlivých fakult nebo s jejich zástupci osobně
probrat podmínky přihlášení, přijímacího řízení i celého studia.
Sledujte stránky veletrhu
Zahraniční veletrhy vzdělání 2017
BeSt³ - Career, Education and Professional Training Fair, Austria
19. -21. 10. 2017, Graz, Rakousko - web
23. – 26. 11. 2017, Salzburg, Rakousko - web
BeSt³ je určen všem maturantům, žákům, studentům, rodičům, učitelům, absolventům vysokých škol, odborníkům a zájemcům o další vzdělávání. Na veletrhu jsou představeny univerzity, vysoké školy, univerzity aplikovaných věd, soukromé vzdělávací instituce, jazykové školy a jiné vzdělávací instituce, rovněž jsou zastoupeny společnosti, které se specializují na celoživotní vzdělání nebo vyhledávání pracovního uplatnění.

Education and Carrier /Образование и карьера, Kaliningrad, Rusko
19. -21. 10. 2017
Baltic-Expo, Kaliningrad, Rusko - web
Mezi vystavovateli najdete vzdělávací instituce všech stupňů vzdělání, veřejné a soukromé vzdělávací instituce.
STREDOŠKOLÁK 2017
9. -10. 11. 2017
areál výstaviska Expo Center Trenčín, Slovensko - web
Scholar-Secondary School-Student (Int'l High Schools, Specialised Secondary Schools and Tranining Institutions Fair)
Skolemessen - Scandinavian School Fair
1. - 3. 11. 2017
Norges Varemesse, Lillestrom, Norway - web
At Scandinavian School Fair, the visitor will experience a wide range of suppliers of goods and services for the education sector. The fair is dynamic and exciting for everyone working in the education sector; including educational, practical and administrative staff. Pedagogic students are also very welcome! In addition to the exhibition, Scandinavian School Fair offers a rich and exciting academic program with interesting seminars and lectures for inspiration and professional input.
STUDIA - největší vzdělávací veletrh pro mládež ve Finsku
28. - 29. 11. 2017
Helsinki Exhibition and Convention Centre, Helsinki, Finsko - web
Studia is Finland's biggest study and career event, which is aimed at upper secondary school and other secondary level students. The extensive range on offer has made the Studia fair a substantial aspect of the school counselling provided to students of upper secondary school age.
Veletrh digitálního vzdělání - LEARNTEC
30.01. - 01.02.2018
Karlsruhe Trade Fair Centre, Německo - web
Looking for digital learning or digital education solutions or want to find out about the latest learning trends? You can find the answers at LEARNTEC, Germany's e-learning fair. More than ever before, e-learning is a firm fixture in integral education concepts.
Veletrh vzdělávání a škol DIDACTA - DIE BILDUNGSMESSE
20. - 24. 02. 2018
Hannover Messe, Německo - web
Didacta - the world's biggest education expo and Germany's No. 1 event for the entire education sector - will once again bring together teachers, trainers and representatives from government, business and the research community. Taking place as a veritable education summit every three years, the Hannover edition of didacta showcases all the key developments involving socialization, education and qualification.
The Education Show - Best in Educational Resources and Suppliers
15. - 17. 03. 2018
NEC Birmingham, Velká Británie - web
The Education Show is the recognised education & learning community platform. Offering innovative ideas, resources, and insight to enhance passion for pedagogy. It attracts 10,000 visitors providing a unique opportunity to meet +300 exhibitors at The NEC Birmingham.
XXII Education Fair Poznan
23. - 25. 03. 2018
Poznań International Fair (MTP), Polsko - web
Education Fair, Exhibition for Technology and Equipment in Education, Books for Children, Young Adults and Parents and Poznan Science and Popular Science Book Fair - in one place!