Listopadový běh programu #Volba
byl velmi produktivní

Kateřina Málková, zakladatelka Smart Course
kariérový kouč a trenér
22. listopadu 2017
doba čtení 5 minut
Skončil další běh našeho programu výběru budoucího povolání #Volba. Byla to úžasná parta lidí, kteří se vzájemně podporovali v průběhu celých dvou dnů.

Naše společná cesta vedla těmito kroky:

  • Zkoumali jsme, jak se rozhodujeme, jaký dopad mají naše rozhodnutí na život a na prostředí, ve kterém žijeme.
  • Co lidi motivuje k činnosti? Objevovali jsme vlastní kombinaci základních motivů a jejich souvislost s výběrem studijní a profesní cesty.
  • Dívali jsme se na výběr povolání v kontextu celého života, mluvili jsme o tom, že způsobů, jak využít svých schopností a znalostí získaných ve škole a v praxi, je mnohem více.
  • Vyzkoušeli jsme algoritmus hledání svého povolání "Umím - Mohu - Potřebují".
  • Pochopili jsme, že kritérií úspěšnosti je mnohem více, že existují vnější a vnitřní stránky úspěchu, že pro každého úspěch je úplně něco jiného a že tak je to v pořádku.
  • Pracovali jsme v týmech, zkoušeli své hranice a v některých případech se učili hledat kompromisy.
  • V průběhu dvou dnů jsme poznávali sebe sama a posunuli se v hledání vlastního směru o velký kus dál.
  • Pochopili jsme, proč se potřebujeme učit, najednou nám to začalo dávat velký smysl, i když občas ta škola může nudit.
  • Poznali jsme, že design vlastního života je naše zodpovědnost a proto každý z nás si určil další malý krok, který podnikne v nejbližších dnech na cestě realizace svého profesního záměru.
No, a nakonec jsme se tak společně sžili, že všem bylo líto v neděli odcházet, i když rodiče jeden po druhém začali volat :-)

Další běh předvánočního programu proběhne v Brně 16. - 17. prosince. Přihlásit se na úvodní konzultace můžete už dnes https://smart-course.cz/vedoma-volba-povolani


Účastnici o programu
Adam
18 let
Odcházím s jistotou, že budoucnost závisí jen na mně, vytvoří ji moje vědomá volba.
Lukáš
15 let
Odcházel jsem z kurzu s tím, že vím, který další krok mám udělat. Mám jistotu, kterou střední školu chci studovat, takže teď budu zjišťovat další informace, abych si vybral dobře. Mám více motivace se učit, protože teď už chápu, jaký to má smysl, i když občas to může být nuda.
komentář maminky
účastnice, 15 let
Chtěla jsem Vám poděkovat za profesionální přístup na víkendovém kurzu. Dcera byla nadšená, cítila podporu vás všech. Měla jsem pocit, že vyšla ven z kurzu jako sebevědomá dívka.Věřím, že jí ta cvičení budou ku prospěchu :) Také si pochvalovala i práci ve skupině, obvykle před chlapci má tendenci se moc neprojevovat, ale Vám se to zřejmě nějak povedlo, protože jsem si všimla ten večer kromě nadšení i smutku.