Online kurz
pro žáky 8. tříd základních škol

Pomůže vybrat střední školu, uvědomit si své schopnosti, talenty a silné stránky a soustředit se na rozvoj svého potenciálu. Naučí myslet na budoucnost a plánovat svoje vzdělání (v budoucnu - svoji kariéru). Podpoří sebedůvěru a zbaví nejistoty a strachu z chybně učiněného rozhodnutí.

Cena kurzu vč. tištěných materiálů a 4 bonusových e-booků - 1 150 Kč
Výběr střední školy je náročný a stresující úkol pro celou rodinu. Kromě přípravy k přijímacím zkouškám a sledování různých termínů důležitý je samotný výběr oboru.

Rodiče vědí, že v období dospívání každá dobrá rada dospělého je nad zlato. Kolik lidí si v duchu řekne "kdybych to tehdy vybral(a) jinak, dnes bych byl(a) úplně nikde jinde"?

- Ale jak se vyznat v nabídce středoškolských oborů?
- Jak pochopit, který z nich má perspektivy do budoucna?
- Jak mít jistotu, že Vašeho teenagera to bude bavit, že střední školou projde úspěšně a dokáže získané znalosti a návyky uplatnit v dospělém životě?
Druhé pololetí 8. třídy - nejvyšší čas začít přemýšlet o výběru středoškolského oboru. Přijímačkový (půl)rok uteče velmi rychle. Příprava k přijímacím zkouškám, nacvičování ke školnímu plesu, spousta termínů, které musíte sledovat, a s tím narůstající stres nikoho z rodiny nenechá v klidu. Děti často říkají "Proč bych si vůbec měl(a) v 15ti vybírat povolání na celý život? Jak to můžu vědět?" Dospělý pomyslí: "Kdyby mi to tehdy někdo poradil, vybíral(a) bych si střední školu jinak..."

Pokud si kladete otázku, jak poradit Vašemu dítěti
s výběrem střední školy,

tento kurz mu pomůže vybrat středoškolský obor a přistupovat k plánování své budoucí profesní cesty zodpovědně. Vyřeší názorové konflikty, sníží napětí a hladinu stresu, ukáže, jak se vyznat v nabídce středních škol a poskytne několik účinných rad ke zvládnutí přijímacích zkoušek.

Kurz se skládá z 5 modulů:
Krok #1. Zastav se

Co nám brání ve správném rozhodnutí?

1.1. Výběr střední školy a povolání pro štěstí a úspěšnost.
1.2. Překonáváme obavy z výběru.
1.3. Co na to okolí, nebo je každá dobrá rada nad zlato?
1.4. Jak kamarádit se školou?
1.5. Stanovíme si vlastní cíle. Buď chytřejší s metodou SMART
Krok #2. Rozhlédni se

Povolání zvlášť, zkoušky zvlášť.
Jak nejlépe rozvíjet svůj potenciál

2.1. Proč neházet na jednu hromadu výběr oboru a přijímačky
2.2. Prozkoumáme školní předměty
2.3. Co tě baví mimo školu?
2.4. Potenciál a silné stránky
2.5. Kdo jsem? To je otázka
2.6. Proforientační testy – pomoc nebo překážka?
Krok #3. Vyber si

Oddělujeme zrní od plev.
Vybíráme obor, školu, povolání

3.1. Škola napravo, škola nalevo. Zužujeme výběr.
3.2. Strach z neúspěchu. Můžeš více, než si myslíš.
3.3. SWOT porovnání oborů.
3.4. Budoucnost povolání. Představ si.
3.5. Zeptej se na dni otevřených dveří.
3.6. Vyber si školy a buď připraven(a).
Krok #4. Jednej

Kupředu do budoucnosti

4.1. Motivace k dosažení cílů. Co znamená úspěch?
4.2. Možnosti a alternativy existují vždy.
4.3. Naplánuj si svůj čas.
4.4. Představ si svoji budoucnost. Aktualizuj svůj autoportrét.
Mezikrok (#5*) Přijímací zkoušky

Zase ty zkoušky

5.1. Stáhni si testy, zvol vlastní strategii.
5.2. Co je potřeba zlepšit.
5.3. Navždy se zbav stresu.
5.4. Shrneme a podtrhneme.
Principy microlearning
K velkému rozhodnutí jen za pár minut denně. Nezatíží nabitý harmonogram osmáků či deváťáků. Žádná voda - jasné zadání, jasné vysvětlení.
Mobile friendly
Kurz je přizpůsoben pro smartphony. Místo videí náročných na data budete poslouchat audiopodcasty v délce 3 až 5 minut. Přístup pro teenagera a pro rodiče.
Propracované pracovní listy
Odesílám na Vaši adresu poštou. Nemusíte shánět tiskárnu a tisknout černobíle. Úhledný barevný pracovní sešit poputuje přímo k vám do schránky.
Návyk pro budoucnost
Schopnost plánovat svoji budoucnost a dosahovat svých cílů.
autorka kurzu, zakladatelka Smartee ČR
podnikatelka s praxí od roku 1998 v oborech stavebnictví, IT, poradenství a vzdělání
lektorka programů pro kariérové poradce na základních a středních školách
autorka pracovních sešitů "8 mýtů o volbě budoucího povolání", které využívají kariéroví poradci na více jak 250 základních školách
Kateřina Málková
Projekt Smartee jsem založila v roce 2016 na základě svých 20letých zkušeností z podnikání jednoduše proto, že jsem hledala způsob jak pomoci svému dospívajícímu synovi s výběrem střední školy a s motivací ke studiu. S přípravou k přijímačkám vám pomůže kdekdo, ale výběr budoucího povolání visí ve vzduchoprázdnu.

7 let jsem byla jednatelkou společnosti ve stavebnictví, dalších 7 let jsem se věnovala poradenství pro začínající podnikatele, byla jsem mentorkou start-upu pro agenturu CzechInvest, spolupracovala jsem se společnostmi Minebox, Blockchain.info, ŽSD, Otherm, Servis Climax, Trido aj. Poslední moji pozicí byla pozice ředitelky pro rozvoj Bezones a.s. V současné době spolupracuji s více jak 250 základními školami, se svými semináři na téma kariérové poradenství cestuji po celé České republice.

V průběhu kurzu Váš teenager

Pochopí, jak přemýšlet o výběru střední školy.
Uvědomí si informace, které potřebuje získat pro správné rozhodnutí. Bude si jistý tím, jak postupovat dál.
Pochopí, co to je potenciál, uvědomí si svoje silné stránky, začne utvářet svůj pozitivní sebeobraz a uvěří ve vlastní schopnosti.
Soustředí všechny důležité poznatky o sobě sama, které mu pomohou rozhodnout se pro ty nejlepší varianty středních škol.
Vybere si obory, které se mu nejvíc líbí a ke kterým má nejvíc předpokladů. Prozkoumá možnosti, které nabízí. Vybere z nich varianty - favority a školy, na kterých se vyučují.
Připraví se ke dnům otevřených dveří a veletrhům vzdělávání, které mu pomohou ještě více se utvrdit ve správnosti vlastní volby. Představí si budoucnost vybíraného povolání.
Doplní to nejlepší palivo pro dosažení jakéhokoli cíle – vnitřní motivaci. Uvědomí si, co ho motivuje, proč se někdy dokáže zakousnout i do věcí, které ho nebaví.
Vytvoří si plán přípravy k přijímacím zkouškám. Představí si, jak povolání, která si dnes vybírá, mohou ovlivnit jeho budoucnost.
Bude připravený a přesvědčený ve svém výběru. Na otázku proč právě zubní laborant(ka) a celní deklarant(ka) (nebo jakákoli zdánlivě odlišná povolání) odpoví i uprostřed noci. Bude podávat přihlášky na školy s jasnou představou o tom, co mu tento obor a tato škola dá v případě, když ji dostuduje.
Dokáže se vypořádat se stresem. Odkládat přípravu k přijímačkám ho ani nenapadne, protože jeho vlastní cíl bude mnohem silnější než nějaká ta prokrastinace. Udělá důležitý krok k samostatné dospělé budoucnosti, který mu spousta lidí bude jen závidět.
Výběr školy v pohodlí domova. Přístup online kdykoli a odkudkoli. Ideální (nejen) pro introverty. Začínáme a končíme společně, protože ve skupině se to lépe táhne. Soustředění na sebepoznání a sebedůvěru. Každý týden rozbor nejčastějších otázek a zpětná vazba v diskuzích ke kurzu.
Řekli studenti
Tea
přišla na víkendový program, aby se ujistila ve správnosti své vlastní volby navzdory projekcím její učitelky. Vybrala si totiž studium pedagogiky, ale ve škole ji nešlo odpovídat před celou třídou. Jak může být učitelkou, že? Jenže Tea chtěla vidět do podstaty věcí, je to jeden z jejich klíčových motivů "vidět dovnitř". Její záměr je pomáhat dětem, kteří nikdy nezažili lásku rodičů. Sama se učí norsky, vybírá si knihy. Dnes už je v 1. ročníku pedagogické SŠ.
Adam
Když jsme se potkali na začátku minulého školního roku, uvítal mne slovy: "Letos jsem tak šťastný!" Na VŠ bude studovat 2 obory, jasně ví které a jasně ví proč. Už na gymplu podniká. Maturitní ročník si naplánoval tak, aby maturoval z jednodušších předmětů, aby měl čas na přípravu k přijímačkám na VŠ. S kantory se dohodl na tom, že některé předměty pro něj už nehrají takovou roli, proto v nich může polevit. Nemají s tím žádný problém.
Tereza
se umí rozhodnout, je ambiciózní, nebojí se zkoušet, sehnat si brigádu. Vlastně ví, co chce, ale nepřipouští si to a hledá ujištění správnosti vlastní volby od někoho z dospělých a potlačuje svoje ambice. Svoboda volby ji hodně znervózňuje. Co když udělá chybu? Má zkušenost, že když to udělá po svém, vždy to dopadne dobře, ale pořád má tendenci upřednostňovat zájmy jiných před svými vlastními. Potřebuje se naučit si více věřit.
Co o našich kurzech říkají rodiče

V kurzu najdete

25 micro lekcí
25 pracovních listů
v pracovním sešitu
Pohodový průchod 5 moduly kurzu, které se skládají ze stručných textových a audio úloh a vysvětlení. Společný začátek, společný konec. Rozbor nejčastěji kladených otázek ke každému modulu.
Tištěný sešit odesílám přímo Vám domů.
Informace a cvičení přesahující program "Volba povolání" na ZŠ
Jen 15 minut denně a již za necelý měsíc si budete jistí výběrem oboru a střední školy. Malými kroky k velkému cíli. Přehledně, jednoduše, srozumitelně.
Dostup ke kurzu budete mít na jeden rok.
Optimalizováno pro smartphony.

3 + 1
bonusové
e-booky
v ceně 450 Kč
Pro rodiče: "Jak podpořit teenagera ve výběru střední školy" a "Obejdete se bez testů. 8 způsobů, jak odhalit talenty Vašeho teenagera"
Pro teenagery: "Jak si vybrat povolání, když zatím nevíš kam jít" a "Robotika"

Cena online kurzu
1 150 Kč
včetně všech bonusových materiálů a pracovního sešitu
princip microlerning: v každé lekci najdete krátkou audio instrukci k zadání
a následně vysvětlení jeho významu
přístup ke kurzu 2x: pro rodiče a teenagera
PODPOŘILI

Časté otázky

Půjdu do 7. třídy, ale už přemýšlím, kterou střední školu si vybrat. Mohu se přihlásit také?
Určitě ano. Kladete si tuto otázku včas. Budete mít hodně času popřemýšlet a získat co nejvíce informací o školách a směrech, které vás zaujmou. Půjdete-li pak do 8. třídy s jasnou představou, kterou střední školu chcete studovat dál, budete mít hodně času a možností se připravit, případně zlepšit známky, zjistit o vybraném oboru více, ověřit si svoje myšlenky.
Jsem kariérový poradce. Mohu pořídit tento kurz také?
Bohužel ne, tento kurz je určen výhradně pro teenagery a jejich rodiče.
Studuji střední školu a nevím co mám dělat po střední. Pomůže mi tento kurz?
Pouze v případě, že studujete gymnázium nebo jinou všeobecně zaměřenou školu (např. technické, ekonomické aj.lyceum) a chcete pokračovat ve studiu na vysoké škole.
Jak mohu uhradit tento kurz?
Uhradit tento kurz můžete bankovním převodem. Po odeslání objednávky Vám přijde e-mail s platebními údaji. V případě, že budete potřebovat fakturu, pošlete mi zprávu.
Jak získám přístup k platformě, na které běží kurz?
Po připsání platby na účet odesílám pozvánku přímo na platformu, kde běží online kurz. Založení účtu je jednoduché. Budete potřebovat platnou e-mailovou adresu a zvolit heslo, které nikde jinde nepoužíváte. Přístup ke kurzu budete mít po dobu jednoho roku. Účet na platformě vám zůstane. Na konci doby platnosti obdržíte informace o tom, jak účet na platformě zrušit, abyste neměli své osobní údaje uložené tam zbytečně.
Jak dlouho budu mít přístup k lekcím a materiálům kurzu?
Přístup ke kurzu a materiálům budete mít po dobu jednoho roku. Všechny stažené materiály vám zůstanou, pokud je budete potřebovat.
Souhlas zákonného zástupce se zpracováním osobních údajů
Vzhledem k tomu, že kurz je určen pro teenagery od 13 let, pro registraci ke kurzu souhlas zákonného zástupce je nezbytně nutný. Souhlas poskytujete při vyplnění objednávky na kurz. Pokud jste rodič, zároveň získáte svůj přístup ke kurzu, který můžete využít k podpoře vašeho syna nebo dcery.

Nenašli jste odpověď na svoji otázku?