Online kurz
pro žáky 7. - 9. tříd základních škol

Pomůže vybrat střední školu, uvědomit si své schopnosti, talenty a silné stránky a soustředit se na jejich rozvoj. Naučí myslet na budoucnost a plánovat svoje vzdělání (v budoucnu - svoji kariéru). Podpoří sebedůvěru a zbaví nejistoty a strachu z chybně učiněného rozhodnutí.
Využijte klidnější začátek školního roku pro uvážlivý výběr oborů a středních škol, na které budete podávat přihlášky.
Výběr střední školy je náročný a stresující úkol pro celou rodinu. Kromě přípravy k přijímacím zkouškám a sledování různých termínů důležitý je samotný výběr oboru.

Rodiče vědí, že v období dospívání každá dobrá rada dospělého je nad zlato. Kolik lidí si v duchu řekne "kdybych to tehdy vybral(a) jinak, dnes bych byl(a) úplně nikde jinde"? Potíž je v tom, že v období dospívání rady rodičů buď neplatí vůbec, anebo naopak děti se vyhýbají zodpovědnosti a spoléhají na to, že rodiče všechno zajistí. Jenže vybrat obor, v kterém se má dařit někomu jinému, je velmi těžký úkol. Proto teenageři potřebují toto rozhodnutí učinit samostatně. Pak se všechna ostatní profesní rozhodnutí jím budou dávat snáz.

Tento online kurz

ukáže jak vybírat studijní obory a přistupovat k plánování své budoucí profesní cesty.
Jeho cílem je střední škola se smyslem.
Kurz se skládá ze 4 modulů:
Modul #1

V čem spočívá tvůj potenciál

1.1. Proč chodíš do školy? Jiný úhel pohledu
1.2. Když vím kdo jsem, pak vím kam jdu
1.3. Jak uvažovat o povolání? Ikigai nebo flow
1.4. Jak správně ocenit a rozvíjet svůj potenciál
Modul #2

Co nabízí vzdělávací systém

2.1. Tvoje vzdělávací cíle. Povolání pro štěstí se smyslem.
2.2. Jak se vyznat v oborech. Obory, specializace, profese.
2.3. Gap Year. Jak využít rok studijního volna
2.4. Trendy budoucích povolání
Modul #3

Jak vybírat obor, školu, povolání

3.1. Principy volby ideálního povolání.
3.2. Spojení schopností, motivace a oborů
3.3. Výběr z alternativ
3.4. Jak si zkusit obor nanečisto
Modul #4

Individuální plán vzdělání

4.1. Představ si, že máš 500 tisíc korun na...
4.2. Studijní plány oborů a jak jím rozumět
4.3. Vytvoř si základy své vzdělávací mapy. Co jiného než škola?
4.4. Shrnutí celého kurzu.
Výběr školy v pohodlí domova. Přístup online kdykoli a odkudkoli. Ideální (nejen) pro introverty.
Vlastní tempo průchodu kurzem bez deadlinů, tlaků a chybných odpovědí.
Soustředění na sebepoznání a sebedůvěru.

V kurzu najdete

16 video lekcí
15 pracovních listů
4 moduly doplněné o další stručné textové a video úlohy. Doporučuji věnovat své volbě 15 -20 minut denně. Tempo, které si zvolíte, je zcela na vás. Určitě nevynechávejte žádné z připravených cvičení a průběžně odpovídejte na nabízené otázky.
Optimalizováno pro smartphony.
Informace a cvičení přesahující program "Volba povolání" na ZŠ
Celý kurz je možné zvládnout za měsíc, když si naplánujete jeden modul na jeden týden, anebo si stanovit vlastní tempo. Důležitá je pravidelnost. Dostup ke kurzu budete mít na jeden rok.
Součástí kurzu je online podpora.
3 + 1
bonusové
e-booky
v ceně 750 Kč
"Jak podpořit teenagera ve výběru střední školy"
"Jak si vybrat povolání, když zatím nevíš kam jít"
"Robotika"
"Obejdete se bez testů. 8 způsobů, jak odhalit talenty Vašeho teenagera"
Test + online konzultace 90 min. v ceně 2 450 Kč
Pouze pro ty, kdo projde celým kurzem až do konce a bude průběžně zaznamenávat své výsledky (odpoví na 4 otázky ke každému modulu).
Cena online kurzu
950 Kč
včetně všech bonusových materiálů
registrace je prodloužená a končí 20. 9. 2019
další běh kurzu -v listopadu 2019
Tea
přišla na víkendový program, aby se ujistila ve správnosti své vlastní volby navzdory projekcím její učitelky. Vybrala si totiž studium pedagogiky, ale ve škole ji nešlo odpovídat před celou třídou. Jak může být učitelkou, že? Jenže Tea chtěla vidět do podstaty věcí, je to jeden z jejich klíčových motivů "vidět dovnitř". Její záměr je pomáhat dětem, kteří nikdy nezažili lásku rodičů. Sama se učí norsky, vybírá si knihy. Dnes už je v 1. ročníku pedagogické SŠ.
Adam
Když jsme se potkali na začátku minulého školního roku, uvítal mne slovy: "Letos jsem tak šťastný!" Na VŠ bude studovat 2 obory, jasně ví které a jasně ví proč. Už na gymplu podniká. Maturitní ročník si naplánoval tak, aby maturoval z jednodušších předmětů, aby měl čas na přípravu k přijímačkám na VŠ. S kantory se dohodl na tom, že některé předměty pro něj už nehrají takovou roli, proto v nich může polevit. Nemají s tím žádný problém.
Tereza
se umí rozhodnout, je ambiciózní, nebojí se zkoušet, sehnat si brigádu. Vlastně ví, co chce, ale nepřipouští si to a hledá ujištění správnosti vlastní volby od někoho z dospělých a potlačuje svoje ambice. Svoboda volby ji hodně znervózňuje. Co když udělá chybu? Má zkušenost, že když to udělá po svém, vždy to dopadne dobře, ale pořád má tendenci upřednostňovat zájmy jiných před svými vlastními. Potřebuje se naučit si více věřit.
Autorka kurzu
Proč si myslím, že mohu pomoci vyznat se v tom, které povolání si vybrat, co studovat dál?
Kateřina Málková
zakladatelka projektu Smart Course
kariérová poradkyně pro mládež, lektorka vzdělávacích programu pro kariérové poradce na školách
Mým cílem je podpořit 100 000 teenagerů v České republice v uvědomění si svých talentů a schopností a výběru odpovídajících vzdělávacích možností. Projekt Smart Course jsem založila v roce 2016 na základě svých 20letých zkušeností v podnikatelské sféře. 7 let jsem byla jednatelkou společnosti ve stavebnictví, 7 let jsem se věnovala poradenství pro začínající podnikatele, byla jsem mentorkou start-upu pro agenturu CzechInvest, spolupracovala jsem se společnostmi Minebox, Blockchain.info, ŽSD, Otherm, Servic Climax, Trido aj. Poslední moji pozicí byla pozice ředitelky pro rozvoj Bezones a.s.

  • CO SE MI POVEDLO - vytvořila jsem pracovní sešity "8 mýtů o volbě budoucího povolání", které na podzim 2019 dostane 500 dětí ze základních škol, můj seminář "Kariérové poradenství na školách" absolvovalo 82 pedagogů z 37 škol, v září 2019 sešity budeme prezentovat na mezinárodní konferenci věnované kariérovému poradenství IAEVG 2019 v Bratislavě, na Národní ceně kariérového poradenství v Praze a také mne čeká další túra školení pedagogů v Brně, Liberci, Zlíně, Jihlavě, Karlových Varech a Praze.
  • Jsem členem Sdružení pro kariérové poradenství a kariérový rozvoj
  • Od ledna 2020 jsem vedoucí odborného týmu v projektu "Inovace ve vzdělání. Inovativní metodiky kariérového poradenství a vzdělávání na 2. stupni ZŠ" v regionu Tišnovsko.
  • Spolupracovala jsem s mnoha profesními asociacemi, hospodářskými komorami, byla jsem členkou České asociace pro finanční řízení, Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek, Asociace malých a středních podniků a živnostníků, členkou byznys klubů.

Časté otázky

Půjdu do 7. třídy, ale už přemýšlím, kterou střední školu si vybrat. Mohu se přihlásit také?
Určitě ano. Kladete si tuto otázku včas. Budete mít hodně času popřemýšlet a získat co nejvíce informací o školách a směrech, které vás zaujmou. Půjdete-li pak do 8. třídy s jasnou představou, kterou střední školu chcete studovat dál, budete mít hodně času a možností se připravit, případně zlepšit známky, zjistit o vybraném oboru více, ověřit si svoje myšlenky.
Jsem kariérový poradce. Mohu pořídit tento kurz také?
Bohužel ne, tento kurz je určen výhradně pro teenagery a jejich rodiče.
Studuji střední školu a nevím co mám dělat po střední. Pomůže mi tento kurz?
Pouze v případě, že studujete gymnázium nebo jinou všeobecně zaměřenou školu (např. technické, ekonomické aj.lyceum) a chcete pokračovat ve studiu na vysoké škole.
Jak mohu uhradit tento balíček?
Uhradit tento kurz můžete bankovním převodem. Po odeslání objednávky Vám přijde e-mail s platebními údaji. V případě, že budete potřebovat fakturu, pošlete mi zprávu.
Jak získám přístup k platformě, na které běží kurz?
Po připsání platby na účet odesílám pozvánku přímo na platformu, kde běží online kurz. Založení účtu je jednoduché. Budete potřebovat platnou e-mailovou adresu a zvolit heslo, které nikde jinde nepoužíváte. Přístup ke kurzu budete mít po dobu jednoho roku. Účet na platformě vám zůstane. Na konci doby platnosti obdržíte informace o tom, jak účet na platformě zrušit, abyste neměli své osobní údaje uložené tam zbytečně.
Jaké jsou podmínky pro získání bonusové osobní konzultace?
Stačí projít celým kurzem a na konci každého modulu / kroku odpovědět na jednu otázku.
Jak dlouho budu mít přístup k lekcím a materiálům kurzu?
Přístup ke kurzu a materiálům budete mít po dobu jednoho roku. Všechny stažené materiály vám zůstanou, pokud je budete potřebovat.
Souhlas zákonného zástupce se zpracováním osobních údajů
Vzhledem k tomu, že kurz je určen pro teenagery od 13 let, pro registraci ke kurzu souhlas zákonného zástupce je nezbytně nutný. Souhlas poskytujete při vyplnění objednávky na kurz. Pokud jste rodič, zároveň získáte svůj přístup ke kurzu, který můžete využít k podpoře vašeho syna nebo dcery.

Nenašli jste odpověď na svoji otázku?