Online webinář

Rodič a teenager:

Jak podpořit teenagera?
webinář pro rodiče teenagerů
od 12 do 18 let

OBSAH WEBINÁŘE

1
Jak pochopit teenagera a jak s ním komunikovat?
3 mýty o období dospívání. Skutečně za všechno mohou hormony? Motivy, zájmy, hodnoty a profesní směrování. Jak zvýšit sebevědomí a podporovat v hledání vlastní cesty.
2
Trendy budoucnosti a výběr povolání.
Trendy, které ovlivní každý obor (ve světě a v zahraničí). Seznámím Vás s výstupy konferencí o technickém vzdělání mládeže v ČR a mezinárodní konference Kariérové poradenství v měnícím se světě. Proč až 65 % současných absolventů škol se bude muset rekvalifikovat. A jak neopakovat kariérní chyby současné generace Y, které se říká "ztracená generace".
3
Kompetence pro řízení vlastní profesní dráhy: proč jím věnovat svoji pozornost?
Proč školní metoda profesní orientace nedává správné výsledky. Podle čeho vybírat střední školu? Jak postupovat, když střední škola nevyhovuje? Jak pomoci s výběrem vysoké školy? Volba povolání jako nástroj směřování a formování osobnosti mladého člověka.
Rezervujte svoje místo
Webinář je zdarma. Záznam nebude k dispozici.
Naši účastníci o programu #VOLBA
Vědomá volba povolání je program, který Ti pomůže rozhodnout se správně. Je to dobrý start pro něco lepšího, pro lepší stanovení budoucích cílů v Tvém životě. Na začátku vůbec nechápeš, co tam vlastně děláš. Ale po čtyřech týdnech si uvědomíš, že jsi vytvořil pevný bod, od kterého budeš stavět dál, svoje schody nahoru.
Jiří, program #KARIÉRA
Chtěla jsem Vám poděkovat za profesionální přístup na víkendovém kurzu. Dcera byla nadšená, cítila podporu vás všech. Měla jsem pocit, že vyšla ven z kurzu jako sebevědomá dívka.Věřím, že jí ta cvičení budou ku prospěchu :) Také si pochvalovala i práci ve skupině, obvykle před chlapci má tendenci se moc neprojevovat, ale Vám se to zřejmě nějak povedlo, protože jsem si všimla ten večer kromě nadšení i smutku. Tea si absolutně samostatně vytvořila plán kroků, které potřebuje podniknout k výběru a je si jistá vlastní volbou. Uvědomila jsem si, že teď mám dokonce klidnější spánek.
Tea, 15 let, program #VOLBA
komentář maminky
Odcházel jsem z kurzu s tím, že vím, který další krok mám udělat. Mám jistotu, kterou střední školu chci studovat, takže teď budu zjišťovat další informace, abych si vybral dobře. Mám více motivace se učit, protože teď už chápu, jaký to má smysl, i když občas to může být nuda.
Lukáš, 15 let, program #VOLBA
Odcházím s jistotou, že budoucnost závisí jen na mně, vytvoří ji moje vědomá volba.
Adam, 18 let, program #VOLBA
student gymnázia Matyáše Lercha, Brno
Chtěl bych Vám poděkovat za kurz.
Včera jsem se ptal syna jak je spokojený a jestli to z jeho pohledu stálo za to.
Řekl mi že to bylo dobré, a že byl rád, že si kurz prošel.
Přeji mnoho úspěchu ve vaší práci
Vítek, 15 let, program #VOLBA
komentář táty, Michal Navrátil, majitel firmy Picas
Donutilo mne to k tomu, abych se zamyslela nad tím, zároveň co mne baví a v čem můžu být užitečná! Zjistila jsem, že práce nemusí být přesně to, co jsem si vysnila, ale i tak na ní jde vždycky najít něco pozitivního.
Aneta, program #VOLBA
© SMART COURSE ČR | Kateřina Málková
Registrací na webinář souhlasíte se zařazením všech vyplněných osobních údajů do databáze Ing. Kateřiny Málkové | Smart Course, IČ 76450180, která je jejím správcem, a s jejich následným zpracováním pro účely komunikace prostřednictvím elektronických nástrojů v souladu se zákonem č. 480/2004 Sb., a to na dobu do odvolání poskytnutého souhlasu. Registrace u Úřadu pro ochranu osobních údajů č. 00073618.
Photo by Gabriel Beaudry on Unsplash