8 kroků k výběru vysněné
střední nebo vysoké školy

8 dílný e-mailový miniseriál Ti pomůže odbourat nejrozšířenější mýty
o výběru vhodné školy a krok za krokem povede k prvnímu
důležitému rozhodnutí na budoucí profesní cestě
Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů potřebných pro zaslání e-mailového seriálu a souvisejících informací od Ing. Kateřiny Málkové | Smart Course ČR

Co se dozvíte v tomto seriálu?

Více než 40 % středoškoláků v 3. nebo 4. ročníku přiznává, že původně vybraný obor je nebaví, nezajímá, že rozhodně v něm nechtějí hledat uplatnění. Jejich výběr střední školy většinou probíhal pod vlivem různých mýtů, kterých se můžete jednoduše vyvarovat. Po 3 letech zůstává ve svém oboru pouze 31 % absolventů. V tomto seriálu rozebereme 8 nejčastějších mýtů, kterých se dopouští při rozhodování o výběru studijní cesty.
1. díl. Dělej co Tě baví
2. díl. Tam, kde studuješ, budeš hledat práci
3. díl. Vyberu si školu s vysokou šancí na přijetí
4. díl. Stačí se rozhodnout jednou a provždy
5. díl. Vybírám profesi, po které je dnes poptávka
6. díl. Holky nechtějí v IT
7. díl. Stačí diplom a dobrý prospěch
8. díl. Mám ještě dost času
Stisknutím tlačítka "Souhlasím a přihlašuji se k odběru", souhlasíte s tím, že v průběhu následujících dvou týdnů vám budu posílat na vložený email díly miniseriálu "8 mýtů o výběru vhodné školy" a informace k principům výběru budoucího povolání a programům volby povolání ve Smart Course ČR. Pro získání přístupu k seriálu ještě potvrďte ověření e-mailu, které vám bude do schránky ihned odesláno. Více o zásadách zpracování osobních údajů zde.
SMART COURSE ČR
kariérové poradenství pro mládež
www.katerinamalkova.cz
Patřím k lidem, kteří si přejí, aby každý člověk dokázal najít takový profesní směr, který mu dovolí realizovat a rozvíjet své schopnosti a nadání, který mu umožní žít šťastný a spokojený život. Každé semínko vyklíčí, když bude mít dobré prostředí. Záleží mi na tom, aby každý člověk dokázal pochopit, které prostředí je pro něj to nejlepší, která profese naplní jeho poslání.

Když vstupujete do prostoru Smart Course, stáváte se součástí komunity lidí hledajících svoji autentickou cestu, kteří věří v to, že svůj život nežijeme pro práci, ale pracujeme proto, aby náš svět byl hezčím místem pro náš život.

- Ing. Kateřina Málková, zakladatelka Smart Course ČR
autorka minikurzu "8 mýtů o výběru školy"
© SMART COURSE ČR | Kateřina Málková
Registrace u Úřadu pro ochranu osobních údajů č. 00073618.
Foto: Freepik.com